Google+  
 

Question for Bakery Story

 
 
Hksnoopy88 asks: Added Aug 12th 2012, ID #277132

Question for Bakery Story

On my bakery store it costs double amount of coins to make foods for example peach cobbler cost me 740 coins to make where as my friend and everyone else cost 370 coins , also my 10x13 expansion cost 200,000 and my friend was 100,000 please advise?
 
 
Ask.com and get
 
 

Add your answer

Answers for this Question

 
Guest answered: Added 2nd Sep 2012, ID #536227
I experience the exact same thing; only difference is that my friends play on iPad (cheap prices) and I play on Android (expensive prices).

Is that how it works?
 
 
 
 
 

Add your answer

Please be as detailed as you can when making an answer. Answers that are too short or not descriptive are usually rejected.

Please do not use this box to ask a question, it will be rejected - this box is for answers ONLY. If you want to ask a question for this game, please use the ask a question box which is above on the right.


BB Codes Guide

Accept submission terms View Terms

You are not registered / logged in.
If you would like to ne notified if/when we have added this answer to the site please enter your email address.
We will only use this address to email the confirmation for this answer.

 

 
Who's Playing
Questions?
Game Guide
 
Game Talk
LINKS FROM THE WEB..
 
 

More Questions
 
Have a question?